Právě teď

UDÁLOSTI

O potoku se nyní rozhoduje v Brně...

AKCE

Český svaz ochránců přírody Hluk
6. 6. 2020
Exkurze po krásách v okolí Hluku
průvodce: Mgr. Petra Hájková, Ph.D; Doc. Michal Hájek, Ph.D
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V devět hodin ráno se u tvrze sešlo přes 30 účastníků. Skladba byla různorodá, od dětí přes juniory až po seniory. Všechny nás spojoval zájem něco nového se dozvědět o přírodě v okolí Hluku.

Po představení průvodců, manželů Hájkových a vedení ZO ČSOP Hluk jsme si upřesnili detaily trasy. 

Cesta vedla Antonínskou ulicí, kde byla první zastávka u PP Pod Husí horou Dále následoval dlouhý přesun do PR Kobylí hlava, kde jsme měli možnost shlédnout celou řadu zajímavých stepních rostlin, jako například nádherný hadinec červený, který nás mimochodem provázel celý den a kavyl tenkovistý, který přežil pouze tady a jinde v Bílých Karpatech se už nevyskytuje.

Další zastávkou byla PP Miliovy louky. Tam jsme obdivovali krásné růže galské, které zde bohatě kvetly a následovala občerstvovací zastávka v blatničské hospůdce.
Po návštěvě Kobylí hlavy se odpojily rodiny s dětmi a v hospůdce se motorizovaně vzdálila i část seniorů. Poslední osmička statečných došla přes Jasenovou až zpět do Hluku.
Všem patří velký dík za účast a některým i klobouk dolů za absolvování celé 15 kilometrové trasy.

 

A za ZO ČSOP Hluk slibujeme, že budeme v exkurzích a jiných akcích pokračovat.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now