Vyhledat

Retardéry v ulici Antonínské

V ulici Antonínská máme tyto retardéry tři. Navíc to jsou retardéry, které zužují vozovku do jednoho pruhu, takže protijedoucí vozidla musí dávat přednost a čekat.... Retardéry nesmyslně hlídají vjezd a výjezd Antonínské. Vzhledem k průmyslové zóně je ulice celkem frekventovaná a využívají ji hlavně nákladní automobily, přesto že pro ně existuje obchvat ulice přes Husí horu...

Negativní účinek retardérů změřila studie britského národního institutu pro zdraví (NICE). V případě benzinového vozu, který emituje méně emisí, prahy a snížení rychlosti na 30 km/h vedou ke zvýšení emisí oxidů dusíku o 60 %, o stejný podíl se zvýší i podíl CO2 a pevných částic je do ovzduší vypuštěno o 47 % více. Britský projekt uvádí, že nízká plynulost dopravy je zodpovědná za 64 % znečištění ovzduší ve městech. V českých zaviní zkrácení lidského života v průměru o 2 roky.

Měření v ČR provádělo i pracoviště ČVUT. „U retardéru jsme naměřili za vozidly 60 až 70 tisíc pevných částic na metr krychlový vzduchu, městský průměr je sedm tisíc. Jsou to malé částice, které se ukládají v plicních sklípcích a pronikají do krevního oběhu,“ uvedl Vojtíšek, který na ČVUT působí v Centru vozidel udržitelné mobility.

Takže, místo aby se více využívaly modernější způsoby zklidnění dopravy v nebezpečném místě, plácneme tam retardér....tak asi uvažovali zástupci města při "modernizaci" cesty v Antonínské ulici.

Zase jedna skvělá akce pro zdraví obyvatel....


8 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Hucký bludný papundeklový balvan

vynikající smysl pro estetiku a vkus prokázali v Hluku když zasadili na náměstí papundeklový kámen znázorňující vodní pramen...asi se jedná o dřívější Vřivý pramen, který Hluk proslavil ve středověku

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now